Prefabrik Yapılar

Prefabrik Yapı Nedir?

Prefabrik kelimesi İngilizcedeki “Prefabricated” kelimesinden gelmektedir. Prefabricated kelimesi Türkçede “önceden üretilmiş” anlamına gelmektedir. Yani önceden üretilmiş parçaların bir araya getirilerek oluşturulmasıyla inşa edilen yapılara “Prefabrik Yapı” denmektedir.
Prefabrik kelimesi “1999 Gölcük Depremi” ile duyulmaya başlanmıştır. Gölcük depreminden sonra depremzedelerin barınma ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak için prefabrik yapılardan faydalanılmıştır. 90’lı ve 2000’li yıllarda prefabrik denilince akla “Deprem Evleri” gelse de gelişen inşaat teknolojisiyle beraber günümüzde modern, kullanışlı ve daha dayanıkla yapılar yapmak mümkündür.
Prefabrik yapılar tek katlı olarak inşa edilebildiği gibi iki katlı olarak da inşa edilebilmektedir. Pratik, kısa sürede inşa edilebilir, uzun ömürlü ve diğer yapı stillerine göre daha az maliyetli olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Yaklaşık yapı ömrü 50 yıldır.

Prefabrik Yapılar

– Kategoriler –
– Son Yazılar –
Yığma (Kargir) Yapılar
Prefabrik Yapılar
Konteyner Yapılar
Çelik Konstrüksiyon Yapılar
Betonarme Yapılar
– Hakkımızda –

Creeping they’re she’d. Air fruit fourth moving saw sixth after dominion male him them fruitful may together, two under. Night i he replenish fourth.

Yukarı