Çelik Konstrüksiyon Yapılar

Çelik Konstrüksiyon Yapı Nedir?

Çelik konstrüksiyon yapılar genellikle fabrika, sanayi yapıları, depolar, atölyeler, uçak hangarları ve spor tesisleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Genellikle yüksek açıklık ve genişliğe ihtiyaç duyulan yerlerde ve özellikle deprem riski olan bölgelerde tercih edilmektedir. Özgün tasarımlara elverişli olduğundan ve hızlı bir şekilde uygulanabildiğinden dolayı lüks konutların inşaatında da sıklıkla kullanılmaktadır.
Çelik konstrüksiyon yapılar diğer yapı stillerine göre üstün mekanik özelliklere, statik değerlere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Aynı zamanda güvenilir, ekonomik ve uzun ömürlüdür. Çelik konstrüksiyon yapılar betonarmede olduğu gibi çatlama, yıpranma ve korozyona da uğramadığı için yapı ömrü de oldukça uzundur. Bir diğer avantajı ise betonarme yapılarda tesisatlar, kablolar ve diğer donanımların uygulama yapıldıktan sonra değiştirilmesi oldukça zordur. Çelik konstrüksiyonda ise oldukça kolaydır.

Çelik Konstrüksiyon Yapılar

– Kategoriler –
– Son Yazılar –
Yığma (Kargir) Yapılar
Prefabrik Yapılar
Konteyner Yapılar
Çelik Konstrüksiyon Yapılar
Betonarme Yapılar
– Hakkımızda –

Creeping they’re she’d. Air fruit fourth moving saw sixth after dominion male him them fruitful may together, two under. Night i he replenish fourth.

Yukarı